دنیای مدرن

همه چیز منهای هیچ چیز

دانلود تمامی جزوات دروس دانشگاهی دانلود انواع گزارش کارآموزی  تمامی رشته های دانشگاهی دانلود انواع سوالات کنکوری دانلود انواع نمونه سوالات امتحانی در تمامی مقاطع تحصیلی دنیای مدرن سفارش تحقیق به صورت فوری و تلفنی از سراسر ایران فروشگاهی مدرن با دنیای مدرن را تجربه کنید سفارش تلفنی جهت انجام تحقیق و پروژه از سراسر ایران دانلود انواع کتاب در فروشگاه دنیای مدرن دانلود پروژه های برنامه نویسی دانلود انواع مقاله فقط فقط در دنیای مدرن

اطلاعیه فروشگاه

با سلام.بازدید کننده محترم به فروشگاه ما خوش آمدید.در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود و هم چنین می توانید از طریق شماره 09154209477 نیز با ما در ارتباط باشید. با تشکر از خرید شما

مقاله ای کامل در مورد انرژی جنبشی و انرژی پتانسیل

مقاله ای کامل در مورد انرژی جنبشی و انرژی پتانسیل

اين مقاله 6 صفحه ای در قالب  word  همراه با پس زمینه صفحات و حاشیه صفحات بوده و قابل ويرايش ميباشد و به شرح کامل تمام موضوعات مرتبط با انرژی جنبشی و انرژی پتانسیل و دیگر مطالب پرداخته است.

 

 قسمت هایی از مقاله :

مقدمه :

انرژی جنبشی به انرژی جسم در حرکت گفته می شود به این معنی که انرژی جنبشی یک جسم ناشی از حرکت آن است.

در مکانیک نیوتنی (کلاسیک) اشیاء ماکروسکوپی (قابل مشاهده با چشم غیر مسلح) در کسر کوچکی از سرعت نور حرکت می کنند. انرژی جنبشی (E) یک جسم به صورت نیمی از جرم آن (m) ضربدر مجذور سرعت (v) آن جسم محاسبه می شود.

E = ½ mv2

انرژی کمیتی اسکالر (عددی) است. کمیت اسکالر به جهت بستگی ندارد و همیشه عددی مثبت است. وقتی جرم جسمی را دو برابر می کنیم، انرژی دو برابر می شود و وقتی سرعت را دو برابر می کنیم طبق فرمول، انرژی چهار برابر می شود.

 

خاصیت انرژی جنبشی

شاید مهم ترین خاصیت انرژی جنبشی، توانایی آن برای انجام کار است. کار به عنوان نیرویی که بر روی یک جسم و در جهت حرکت اعمال می شود، تعریف می شود. ارتباط کار و انرژی با هم به قدری نزدیک است که می توان این دو کمیت را به یکدیگر تبدیل کرد.

 

انرژی جنبشی معمولاً با فرمول E = ½ mv2 و کار (W) اغلب به صورت نیرو (F) ضربدر فاصله (d) و با فرمول W = Fd، بیان می شود. اگر بخواهیم تغییری در انرژی جنبشی یک جسم ایجاد کنیم باید روی آن جسم کاری انجام دهیم.

به عنوان مثال، برای بلند کردن یک جسم سنگین، باید کاری را برای غالب آمدن بر نیروی جاذبه و حرکت شیء رو به بالا انجام دهیم.

اگر جرم جسم دو برابر قبلی است بلند کردن جسم دو برابر کار می طلبد تا جسم به همان مسافت بلند شود. همچنین دو برابر کار لازم است تا همان جسم را به مسافت دو برابر بالا ببریم.

به طور مشابه برای سُر دادن یک جسم سنگین روی زمین باید بر نیروی اصطکاک بین جسم و زمین غلبه کنیم. کار انجام شده متناسب با وزن جسم و مسافتی است که جسم جابجا شده است. (توجه کنید اگر یک پیانو را روی  پشت تان در راهرو حمل کنید، درواقع هیچ کار واقعی انجام نداده اید.)

 

انرژی پتانسیل چیست؟

انرژی پتانسیل، قابل ذخیره شدن است. برای مثال کاری انجام می شود تا جسمی را بلند کنیم و روی تاقچه بگذاریم یا این که فنری را فشرده کنیم. پس برای انرژی چه اتفاقی می افتد؟

می دانیم که انرژی حفظ می شود و نمی تواند ایجاد یا نابود شود، فقط از شکلی به شکل دیگر تبدیل می شود. در دو مثالی که گفتیم انرژی جنبشی به انرژی پتانسیل تبدیل می شود زیرا در واقع کاری در حال انجام نیست ولی پتانسیل انجام کار وجود دارد.

 

اگر جسم گفته شده را از روی تاقچه

 

 و ادامه مقالهپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران مبتلا به سرطان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
energi-jonbeshi-va-petansiyel_1878082_7709.zip17k